הסטוריה

מפעל הצדקה "חסדי יוסף" הוקם לזכרו של איש החזון והחסד רבי יוסף אליהו דייטש שנולד בירושלים בשנת 1922 .
כבר מקטנותו ניכר היה ברוחב ליבו ובנדיבותו המיוחדת. כשהתבגר, השפעתו ועזרתו התפרסמו ונודעו לכל. הוא היה דמות שכולה חסד, נתינה ואהבת הבריות. דבר לא הרתיע אותו מלעשות טובה ליהודי. גם אם הדבר היה כרוך במאמץ משמעותי ובאובדן זמן יקר, הרב דייטש לא היסס. כל מה שיכול היה לעזור לזולת, נעשה במאור פנים ובטבעיות גמורה, כאילו כך חייב הוא לעשות.

לימים, כשנישא, הדגיש בפני אשתו הצעירה כי כל רצונו שיהיה ביתו בית פתוח לרווחה לאלה אשר אין להם בית לדור בו. ואכן, נזקקים רבים ראו את עצמם כבני ביתו של הרב דייטש.
בסעודות השבת שבביתו סעדו עשרות נזקקים. מעולם לא ידעו בדיוק מי יגיע ומדוע, אך תמיד התלוו אליו בשובו הביתה קבוצות גדולות של אורחים שבאו ליהנות מסעודה שבתית טעימה ומשביעה, וגם ממילה טובה שמחממת את הלב.
מלבד האורחים הרבים, נשלחו סעודות שבת לבתיהם של נזקקים שנבצר מהם להכין מאכלי שבת, כדי שלא ירעבו, חלילה, בשבת קודש.
ילדיו של רבי יוסף אליהו דייטש זוכרים אותו נאנח במהלך השבוע ואומר, שהלוואי וביתו היה גדול יותר כדי להכיל עוד אנשים. שאיפת חייו הגדולה היתה לעזור לאנשים המהלכים בשולי החיים, אלו שאינם משתייכים לקבוצה תומכת ונאבקים לבדם במר- גורלם. את אלו זיהה הרב דייטש במומחיות, והחליט להיות עבורם המשענת שלא היתה להם מעולם.

בניו של הרב דייטש גדלו והפנימו את הערכים והחלומות של אביהם.
לאחר פטירתו בשנת 1983, ייסדו את מפעל הצדקה "חסדי יוסף" על שמו של אביהם הדגול אשר שם למטרה לפתוח את ליבו ואת ביתו לנזקקים. "חסדי יוסף" מעורב בפרויקטים שונים, המעניקים סיוע לכ-30,000 אנשים בשנה.
©    מפעל מרכזי לצדקה וחסד חסדי יוסף ע"ש רבנו יוסף אליהו דייטש זצ"ל ע"ר 5-801-261-67   טל: 02-5722777
בניית אתרים Rivyon.com רביון